Forum
   
Forum

Polecamy

Nowoczesna parafia

Papieże wobec kwestii żydowskiej

Ochrona życia – prawo a edukacja

Dekalog demokracji

Młodzi o przeszłości i przyszłości

Deklaracja europejska

Deklaracja europejska Chrześcijan Żydów i Muzułmanów

Przeciwko antysemityzmowi

Indeks nazwisk

Indeks tematów

Fundacja Kultury Chrześcijańskiej Znak

Fundacja Kultury Chrześcijańskiej Znak

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Wydarzenia »

Człowiek Roku 2013


11-12-2013 / AP

  Papież Franciszek został uznany przez amerykański tygodnik „Time” za osobę mającą największy wpływ za wydarzenia na świecie w mijającym 2013 r. Inni kandydaci na Człowieka Roku, to m.in. prezydent USA Barack Obama, piosenkarka Miley Cyrus, a także prezydent Syri Baszar al-Assad.


Jak napisano na stronie internetowej "Time’a", pierwszy papież spoza Europy od 1200 lat, który przybrał imię skromnego świętego, wezwał do ozdrowienia Kościoła.

Wśród kandydatów do tegorocznej nagrody wymieniano też byłego pracownika CIA Edwarda Snowdena.

"Time" przyznaje swoją nagrodę od 1927 roku. Człowiekiem Roku zostaje wybrana osoba, która według redaktorów tygodnika miała największy wpływ na wydarzenia na świecie w minionym roku.

Tymczasem w najnowszym numerze miesięcznika"Więź" John L. Allen przypomina, że już w lipcu (!) takiego wyboru dokonało... włoskie wydanie "Vanity Fair". Allen pisze: "W lipcu włoskie wydanie Vanity Fair ogłosiło papieża Człowiekiem roku, dołączając urywki wypowiedzi z tak niespodziewanych źródeł, jak Elton John, który nazwał go cudem pokory w epoce próżności. W kwestii tytułu Człowieka roku szczególnie uderzają dwie sprawy. Po pierwsze, Franciszek był wówczas papieżem od około dwóch i pół miesiąca, a po drugie, rok jeszcze nie osiągnął półmetku. Najwyraźniej redakcja Vanity Fair założyła, że do końca roku 2013 nikomu już nie uda się przebić debiutu papieża". (Za Onetem i Facebookiem)

do druku

poleć stronę